ikona
Sanok ul. Dworcowa 4
Lesko, ul. Waryńskiego 18
ikona
577 545 226
577 545 225

Jak zapisać się na kurs

W celu zapisania się na kurs prawa jazdy, potrzebujesz dokumentu jakim jest PKK (Profil Kandydata na Kierowcę, aby go uzyskać należy przygotować:
  • dowód osobisty lub paszport
  • zaświadczenie lekarskie przy kat. AM, A1, A2, A,  B, BE
  • do kat. C, CE, D dodatkowe zaświadczenie psychologiczne
  • jedno zdjęcie 3,5 x 4,5cm aktualne, kolorowe, pozycja frontalna
  • jeżeli nie masz wymaganego wieku musisz mieć oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie kursu (kurs możesz rozpocząć 3 m-ce wcześniej od wymaganego wieku)
  • jeżeli posiadasz już prawo jazdy potrzeba będzie jego kserokopia

Z powyższymi dokumentami udajesz się do Wydziału Komunikacji właściwego ze względu na miejsce stałego zameldowania ,tam otrzymujesz tzw. Nr PKK – Profil Kandydata na Kierowcę. Możesz również złożyć wniosek on-line jeśli posiadasz profil zaufany.

Nr PKK nadany w urzędzie wraz z nr PESEL przekazujesz do naszego ośrodka. Możesz to zrobić osobiście, wysłać e-mailem lub za pośrednictwem naszej strony i zakładki: Formularz zgłoszeniowy.

Prawo jazdy kat. AM

Wiek 14 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 10h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 20h jazdy motorowerem Junak, takim samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

Prawo jazdy kat. A1

Wiek 16 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 20h jazdy motocyklem Yamaha YBR 125, takim samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

yamaha_ybr_125.jpg 

Prawo jazdy kat. A2

Wiek 18 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 20h jazdy motocyklem Honda CB500F ABS, takim samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

honda_cb500f.jpg 

Prawo jazdy kat. A

Wiek 24 lata lub 20 lat i posiadanie prawa jazdy kat. A2 co najmniej przez 2 lata, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 20h jazdy motocyklem Yamaha XJ6N ABS, takim samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_a.jpg 

Prawo jazdy kat. B

Wiek 18 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 30h jazdy samochodami Suzuki Swift, takimi samymi zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_b_1.jpg 

Prawo jazdy kat. B z automatyczną skrzynią biegów

Wiek 18 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 30h jazdy samochodem Nissan Micra z automatyczną skrzynią biegów, dokładnie tym samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_b_2.jpg 

Prawo jazdy kat. BE

Wiek 18 lat, posiadanie prawa jazdy kat. B, np. PKK.
Szkolenie obejmuje tylko zajęcia praktyczne w wymiarze 20h jazdy zespołem pojazdów Fordem Transitem z przyczepą Tema Pro Break, takim samym jak zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_be.jpg 

Prawo jazdy kat. C

Wiek 21 lat, posiadanie prawa jazdy kat. B, nr PKK lub wiek 18 lat, posiadanie prawa jazdy kat. B i ukończony kurs kwalifikacji wstępnej, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 20h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 30h jazdy samochodem ciężarowym MAN TGL 12.250, takim samym zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_c.jpg 

Prawo jazdy kat. CE

Wiek 21 lat, posiadanie prawa jazdy kat. B i C, nr PKK lub wiek 18 lat, posiadanie prawa jazdy kat. B i C i ukończony kurs kwalifikacji wstępnej, nr PKK.
Szkolenie obejmuje 25h z jazdy zespołem pojazdów MAN TGL 12.250 z przyczepą tandem firmy Gniotpol, takimi samymi zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_ce.jpg 

Prawo jazdy kat. D

Wiek 24 lata, posiadanie prawa jazdy przynajmniej kat. B, nr PKK lub wiek 21 lat, posiadanie prawa jazdy przynajmniej kat. B i ukończony kurs kwalifikacji wstępnej, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 20h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet.
Szkolenie praktyczne to 40h jazdy jeżeli osoba szkolona posiada prawo jazdy kat. B i C lub 60h jazdy, jeżeli osoba szkolona posiada tylko prawo jazdy kat. B. Szkolenie prowadzone jest autobusem Solbus SL i dokładnie tym samym autobusem Solbus SL zdaje się egzamin w WORD w Krośnie.

kat_d.jpg 

Prawo jazdy kat. T

Wiek 16 lat, nr PKK.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30h wykładów w OSK POL-CAR lub naukę metodą e-learning w domu przez Internet. Szkolenie praktyczne to 20h jazdy zespołem pojazdów ciągnikiem rolniczym Zetor 7011 z przyczepą rolniczą Autosan D44B.

kat_t.jpg

Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych